Шевченкіана в бібліотеках Чорнобаївщини

2014 рік в бібліотеках Чорнобаївської ЦБС приурочується 200 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка.

На семінарі-практикумі «Сучасні тенденції розвитку сільської бібліотеки» (13.02.2014 р) для сільських бібліотекарів проведено консультації «2014 рік – рік Тараса Шевченка  очима користувача бібліотеки» та «Використання інноваційних технологій в популяризації літературної та мистецької спадщини Т. Шевченка. Проведення заходів бібліотеками мережі», проведено моніторинг діяльності бібліотек «Популяризація творчої спадщини Шевченка  бібліотеками мережі в 2013 р».

Також бібліотекарів ознайомлено з методичними матеріалами обласних бібліотек по популяризації творчості Т. Шевченка.

Працівниками  відділу обслуговування районної бібліотеки  презентовано показові масові заходи  - усний журнал «Живуть, Тарасе любий, серед нас і голос  твій, і пензель твій, і слово» та віртуальний екскурс по Шевченківських місцях у світі «Іменем Тараса», які рекомендовано для проведення сільськими бібліотеками.  

Методичні розробки масових заходів в електронному варіанті розповсюджено для сільських бібліотек-філій.

Відділом краєзнавчо-туристивної та інформаційно-видавничої роботи підготовлено альбом «Шевченковими шляхами Черкащини. Чорнобаївський район»

Для користувачів районної бібліотеки влаштовано постійнодіючі виставку-портрет "Звучать Шевченкові слова" та  виставку однієї книги  «Читаємо томик Шевченка», проведено Шевченківські дні «Тобі, Тарасе, шану складаємо», літературну годину «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря» експрес-бесіду  «Кобзаря незабутній мотив».

Також річниці великого Кобзаря присвячено Тиждень юнацького читання: „Шевченкіана підкорює серця” та Тиждень дитячого читання «У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна».

В  рамках святкування 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка в читальній залі районної бібліотеки для старшокласників проведено цікавий, зворушливий, захоплюючий усний журнал: «Живуть, Тарасе любий, серед нас і голос твій, і пензель твій, і слово».

 Вдало  підібрані  матеріали, сторінка за сторінкою присутнім відкривались нові зворушливі факти з життя Великого Кобзаря. Переглянули  фільм, репродукції картин Т.Г.Шевченка та книжкову виставку: «Долі Кобзаревої відлунок», прослухали  пісні на слова  поета.

Напередодні роковин Кобзаря працівники районної бібліотеки в загальноосвітній школі №2  провели засідання літературного клубу «Слово» «Бринять поезії слова», яке включало в себе зустріч з місцевими поетами: «Пам’ятай рідний краю, Шевченкове слово».

Почесними гостями були  поети Інна Олексієнко з с.Малі Канівці  та Віра Тараненко з смт.Чорнобая. Вони презентували учням свої поезії, присвячені великому Кобзарю. Інна Олексієнко прочитала вірші зі збірки «Ми йдемо твоєю стежкою, Тарасе, вихованців літературної студії «Пролісок», де вона є керівником.

Своєю милозвучністю вразила творчість учасників літературно – музичної світлиці «Пролісок» школи №2 – Діани Залозної, збірочка якої «Коли душа співає» нещодавно вийшла в світ, Яни Пацьори, Яни Татаровської, Богдана Вовка, Вікторії Євич, Насті Єрмоленко, Інни Прохоренко. Поезії  Шевченка прозвучали у виконанні Діани Боровик та Богдана Вовка, а Вікторія Євич виконала пісню на слова Кобзаря.

Отримали гості та присутні свята музичні вітання від бандуристок – вихованців дитячої школи мистецтв Елли Плахотної, Олександри Захарченко та  Ніни Коваленко.

До Всесвітнього дня поезії в ЦРБ проведено літературну вікторину  «Віч-на-віч з Кобзарем»  та поетичний калейдоскоп « У тій хатині, край села».

Районною бібліотекою для дітей проведено День інформації «Ім'я Шевченка - гордість України», літературний вернісаж «Шевченкове слово в віках не старіє», слайдо-показ «Великий син великого народу», година пам’яті «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон», презентація «Книжкова спадщина Великого Кобзаря»

Віртуальна подорож «Шевченковими шляхами Черкащини»: цікаві факти з життя та творчості генія України та зв'язок Тараса Григоровича із нашим краєм повідали учням школи та гімназії працівники районної бібліотеки для дітей. Разом з учнями  бібліотекарі здійснили віртуальну подорож батьківщиною Шевченка, показали дітям музейні садиби  у Моринцях, Шевченковому, Будищі. Розповіли про Шевченкові місця у Черкасах, а також про перебування поета у нашому місті. Цікавою була легенда про Шевченків колодязь, який довгий час знаходився поблизу Черкас. 

Ведучі заходу познайомили учнів із письменниками Чорнобаївщини, які оспівують Кобзаря у своїй творчості, зачитали їх вірші.

 

Для найменших користувачів у  свято "Поетичний вінок Кобзареві" з учнями 3 класу, класний керівник Л. М. Кулинич та 4-Б класу, класний керівник Л. М. Тимків.

Учні 4-Б класу були господарями на святі. Одягнені у вишиванки, вони доносили до присутніх силу Шевченкового слова. 

 

У залі звучала музика на слова Т. Шевченка, виконувались пісні "Стоїть явір над водою", "Зоре моя вечірняя...", "Зацвіла в долині червона калина", "Думи мої думи...", "Заповіт". Уміло були зіграні сценки "Мати і Тарас", "Мачуха", "Чумаки".  Діти намагалися передати образ батька і матері Шевченка, його сестри Катерини, подруги Оксани і навіть самого Тараса. Багато учнів декламували вірші  Кобзаря.

Відвідувачі з цікавістю ознайомилися з книжковою виставкою "Звучать Шевченкові слова". 

Сільськими бібліотеками-філіями  влаштовано  книжкові виставки «Шевченкове слово в віках не старіє», «Живий у правді віковій», «Хай буде славен у віках його безсмертний геній»,  перегляд літератури «Шлях до Тараса», проведено Шевченківські читання, усний журнал «Від Тарасика до Тараса» (Лукашівська СБФ), конкурси дитячого малюнка «Шевченкові твори очима дітей», літературна година «Шевченкова криниця» та флешмоб «Живе слово Тараса» (Комінтернівська СБФ, урок вшанування «Тобі, Тарасе, ми шану складаємо» (Придніпровська СБФ), дитячі ранки  «Ми тебе не забули, Тарасе» (Іркліївсьтка СБФ) та «Дзвенять Кобзареві струни» (Малобурімська СБФ), літературно-поетичну годину «Люблю, Тарасе, твоє щире слово» (Крутьківська СБФ), свято «Слово, пісне, думо Кобзарева, ти окраса й суть мого життя».

В багатьох бібліотеках мережі проведено загальносистемний масовий захід – літературну годину «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря».

В Малоканівецькій сільській бібліотеці проведено засідання ветеранського клубу  «Це тихе сяйво над моєю долею», приурочене коханню в житті Т. Шевченка.