Проекти

LEAP-V

2005 рік. Чорнобаївська  центральна  районна   бібліотека  здобула перемогу  у оголошеному  Відділом  преси, освіти  та  культури Посольства  США  в  Україні  конкурсі  проектів  „Інтернет  для  читачів  публічних  бібліотек  (LEAP) –V” і отримала грант на створення Інтернет-центру, який  сприятиме  розширенню  інформаційних  та  освітніх  функцій бібліотек району, поповненню   книжкових фондів мережі світовими інформаційними  ресурсами.

В березні 2006 року відбулось урочисте відкриття Інтернет-центру Чорнобаївської ЦРБ на 5 робочих комп’ютерів. За значної підтримки місцевої влади та спонсорів в короткий термін  проведений капітальний  ремонт кімнати Інтернет-центру, встановлено засоби безпеки, придбано меблі та додаткове обладнання в сумі 21000 грн. Зі сторони грантонадавача для реалізації проекту Посольство США в Україні  виділило 14 681 долар США, за які придбано комп’ютерне обладнання, підключення  та оплату Інтернету, оплату системного адміністратора та ін.

Головною метою діяльності Інтернет-центру стало створення належних умов для мешканців району у забезпеченні їх конституційного права на вільний доступ до джерел інформації.

Отримавши доступ до світових інформаційних мереж, бібліотека значно розширила свої можливості в освітньому та інформаційному напрямку, значно поглибилось довідково-інформаційне обслуговування користувачів, проводиться вебліографічне  інформування.

Діяльність Інтернет-центру як складової публічної бібліотеки націлена на підтримку безперервної освіти і навчання, оволодіння навичками комп’ютерної грамотності користувача.

Працівниками Інтернет-центру надаються консультації по пошуку в Інтернет-мережі, проводяться групові та індивідуальні навчання.

 Розроблено ряд ВЕБ-списків по запитах читачів: «Освітні портали», «На допомогу вчителю» (по різних предметах), «На допомогу школярам, абітурієнтам, студентам», «Освіта оn-line», «Віртуальні підручники», «Література на сторінках Інтернету», «Словники і енциклопедії», «Електронні бібліотеки України», «Електронні бібліотеки Росії та зарубіжжя», «Інтернет-ресурси для творчої обдарованої молоді» «Подорожуємо по світу», «В годину дозвілля», «Музика, кіно, спорт», «Поради садівникам, огородникам», «Домашні тварини», «Кулінарія», «Відпочинок, розваги, захоплення» та ін.


Бібліоміст

 

     Бібліоміст – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. Наразі за програмою «Бібліоміст» модернізовано понад 1 000 публічних бібліотек. До кінця 2012 року їхня кількість зросла до 1 630. Кожна централізована бібліотечна система отримала до 15 комп’ютерів з веб-камерами і навушниками для аудіо- та відеозв’язку, а також до чотирьох комплектів принтерів, сканерів і роутерів. Бібліотекарі пройшли спеціалізоване навчання і можуть надавати фахові консультації відвідувачам.

 

 

     В 2009 році Чорнобаївська бібліотечна система перемогла в конкурсі проектів за програмою «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг в бібліотеці з використанням Інтернет-технологій». Відкрито в районній бібліотеці та 7 сільських бібліотеках пункти безкоштовного доступу до Інтернет-мережі.

     В 2011 році Чорнобаївська бібліотечна система перемогла в конкурсі проектів за програмою «Бібліоміст» «Співпраця бібліотек з місцевими громадами» Проект: «Створення клубу взаємодопомоги для дітей з особливими потребами «Ми – поруч» звикористанням Інтернет-технологій».


 

Для дітей та підлітків з особливими потребами та їхніх родин

бібліотека пропонує нові послуги:

  • Клуб взаємодопомоги «Ми – поруч»
  • Нові бібліотечні послуги: підбір і пошук електронних аналогів книг, доставка літератури по електронній пошті.
  • Тренінги, рольові ігри з елементами бібліотерапії та арт-терапії.
  • Масові заходи  для розширення кола спілкування, активного пошуку друзів, в тому числі через Інтернет.

     Мета клубу: психологічна адаптація дітей з особливими потребами до умов життя, розкриття особистих здібностей та можливостей, розширення кола спілкування через використання Інтернет-технологій, отримання бібліотечних послуг через Інтернет-мережу.

 

     Для дітей та підлітків проведено тренінги:

  • Семінар-тренінг «Інтернет – твій помічник»: (ознайомлення з можливостями Інтернет – ресурсів  на базі Чорнобаївської районної бібліотеки).
  • Тренінг-знайомство «Порозуміння»: (рольові ігри для  зняття бар’єрів спілкування, адаптації дітей з особливими потребами до оточуючого середовища. Підвищення  самооцінки та установка на позитивне спілкування).
  • Тренінг  «Розкрий свої здібності – побудуй свій Успіх» (Ти зможеш!) з елементами бібліотерапії  та  арт-терапії: (вивчення власних здібностей, напрацювання навичок тренування мислення, пам'яті, уваги з використанням Інтернету).
  • Тренінг «Знайди друзів у  мережі»: (особливості психології спілкування у мережі «Інтернет». Розширення кола спілкування. Активний пошук друзів. Практична допомога у  встановленні контактів у мережі.(Створення власних сторінок і т.п.)