Кінг, С. Чаклун та сфера. Темна вежа IV [Текст] : роман / Стівен Кінг. – 2 – ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 784 с.
Герой циклу «Темна вежа» - останній стрілець Роланд зі своїми послідовниками потрапляє з одного світу в інший. Саме в цій книзі він розповідає їм давню історію свого палкого й зворушливого кохання до Сюзен Дельгадо і пов’язаних з ним пригод. Шокуючі події, захопливий сюжет, несподівано жахливі зустрічі на шляху до мети не дозволяють читачеві відірватися від книги до останньої сторінки і збуджують непереборне прагнення дочекатися наступних книжок циклу.
Кінг, С. Вітер у замкову шпарину.Темна вежа IV (продовження) [Текст]: роман / Стівен Кінг . – 2 – ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 352 с. : ілюстр.
Історія останнього стрільця Серединного світу Роланда добігла б свого кінця, якби не єдине «але». Наче вітер у замкову шпарину, просвистів крізь читацьку увагу один епізод – одне розслідування. Смарагдове Місто лишилося далеко позаду, а попереду на молодого Роланда Дескейна та його супутників чекає не бачений досі буревій… Чим завершаться Роландові пошуки розгадки до таємниці перевертня, «шкуряка», який убиває людей, постаючи перед ними то в подобі тигра, то ведмедя, то лева?
Джеджула, Ю. Святополк Окаянний [Текст]: Іст. роман / Юрій Джеджула. – К.: Школа, 2006. – 416 с.: ілюстр. - (Україна крізь віки).
Роман письменника – історика присвячений життєпису бунтівного князя Святополка – однієї з найтрагічніших постатей на суспільно – політичній сцені раннього українського середньовіччя; його боротьбі з братом Ярославом Мудрим за київський великокняжий стіл. Цю братовбивчу боротьбу розгорнуто на тлі тогочасного європейського життя; показані суспільний устрій, картини побуту, звичаї наших предків та сусідніх народів.
Дашвар, Л. Покров [Текст]: роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 384 с.
Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця.
Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової.Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір – незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля.
Гоукінз, П. Дівчина у потягу [Текст]: роман / Пола Гоукінз. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.
Рейчел щодня сідає на той самий потяг. Проїжджаючи повз затишні приміські будиночки, вона щодня бачить подружню пару, яка снідає на веранді. Рейчел подобається спостерігати за ними, адже їхнє життя видається їй більш радісним, ніж її власне. Але одного разу в цьому безтурботному раю, яким вона представляє їхню оселю, вона побачила дещо приголомшливе. Дівчина розповідає про це поліції. Та їй не вірять.
Цей твір є цілковитою вигадкою. Будь – який збіг з реальними людьми чи подіямиє випадковим.
Батор, Й. Піщана Гора [Текст]: роман / Йоанна Батор; / . – Львів: Астролябія, 2015. – 480 с.
До шахтарського містечка на заході Польщі збігаються заплутані стежки доль людей, повиштовхуваних із своїх домівок війно. Кожен по своєму сподівається на свою частку щастя на новому місці: хтось намагається знайти скарби колишніх мешканців міста, а хтось – сягнути висот шахтарської кар’єри, одні пов’язують зміни у своєму житті зі щасливою зустріччю з якимсь чужинцем, а інші – з перефантазовуванням свого минулого, вклеюючи власні фото до чужого сімейного альбому. Та всіма ними невидимо керує, протягом десятиліть водячи манівцями, болісний спадок поколінь, що сягає своєї кульмінації у Домініці, якій, імовірно, таки вдасться відкрити двері до нового життя.
Басараба, В. Страшний Суд [Текст]: роман / Василь Басараба; передм. О. Чорногуза. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с.
Що робити, коли у твоє сьогодення раптово вдираються страшні таємниці минулого?.. Богдан і Оля вирішили одружитися. Але ніхто й гадки не мав, чим обернеться звичайне знайомство з потенційними родичами… Чи можливо побудувати спільне майбутнє, якщо дід коханої людини колись, у далекі роки Другої світової, убив по – звірячому твоїх дідуся й бабусю? І чи здатне кохання перегорнути цю трагічну сторінку життя?
Українські народні пісні з нотами [Текст] . – К.: Велес, 2015. – 192 с.
До книжки увійшли патріотичні, козацькі, ліричні, жартівливі пісні, колядки. В них розкривається поетична душа українців, їх найкращі якості: патріотизм, вірність у коханні й дружбі, чесність і справедливість, мужність і доброта. Це шедеври, позначені геніальністю народу.
Марголіна, І. Є. Оповиті серпанком забуття. Живопис українських художників у Кирилівській церкві [Текст] / І. Марголіна. – К.: Либідь, 2015. – 144 с. Ілюстр.
Книжка відомої київської дослідниці присвячена не вивченому й не оціненому живопису видатних і малознаних українських митців XIX ст. в Кирилівській церкві. Містить нові матеріали, документи, факти, щодо творчості у цьому храмі.
Корнійчук, В. П. Марія Заньковецька. Світова велич генія національного: [Текст]: мистецтвознавче дослідження / В. Корнійчук. – К.: Криниця, 2015. – 496 с.: ілюстр.
Ця книга допомагає осягнути чари акторського генія Марії Констянтинівни Заньковецької – неперевершеної зірки національного українського театру на зламі двох епох, вікопомних для світової історії та історії України, і засвідчує її визначний внесок в українське театральне мистецтво.
Федюк, П. Вибрані твори [Текст] / П. Федюк. – Львів: Тріада плюс, 2015. – 784 с., ілюстр.
До цієї книги ввійшли найкращі твори з багатого доробку письменника – львівянина – українського прозаїка, поета,, драматурга Павла Федюка (1948 – 2007), майстра, явно недооціненого за життя. Книга містить і відгуки на творчість письменника, спогади про нього та художні присвяти йому, а також фотоілюстрації й довідковий апарат для широкого кола читачів.
Преварська М. І. Українські поети [Текст] : / М. І. Преварська. – К.: Велес, 2015. – 288 с.
Довідник подає біографічні дані, огляди творчості, перелік основних творів та літературу про українських поетів – класиків, а також про сучасних українських поетів..Для полегшення орієнтації у літературних процесах та поетичній творчості у довіднику вміщено статті про початок віршової літератури в Україні, усну народну творчість, теорію віршування.
Смоленчук, М. Білі бланкети [Текст]: історичний роман / М. Смоленчук. – Кіровоград: Імекс – ЛТД, 2015. – 452 с.
Роман Миколи Смоленчука “Білі банкети» висвітлює одну з яскравих, але маловідомих широкому загалу сторінок вітчизняної історії – народного повстання під проводом Криштофа Косинського. У книзі описані захоплюючі сюжети палкого кохання, трагічних втрат, підступної зради й героїчного подвигу в морі політичних інтриг конкретних історичних осіб та реальних військових баталій.
Новогрецько-український, українсько – новогрецький практичний словник [Текст] / уклад. О. В. Угрінович. – К.: Криниця, 2015. – 416 с.
Пропонований словник стане в пригоді як при усному спілкуванні між греками та українцями, так і при читанні й перекладі навчальних текстів, газетних статей, різних повідомлень.
Цей двосторонній словник – підмога для тих, хто починає вивчати сучасну грецьку мову, - для школярів, студентів і всіх, хто цікавиться новогрецькою: туристів, ділових людей. В той же час він може бути посібником для греків, яким потрібно знати українську мову.
Лубківський, Р.[Текст]: вибрані твори у двох томах / Р. Лубківський. – том другий. – К.: «Дніпро», 2015. – 605 с.
До другого тому ввійшли вибрані переклади, здійснені Романом Лубківським впродовж півстоліття творчої праці.
В основі книги – твори з авторських антологій «Слов’янське небо» (1972), «Слов’янська ліра» (1983), а також з окремих видань, колективних збірників, публікацій у журнальній та газетній періодиці.
Том супроводжується вступною статтею, науково – енциклопедичними коментарями, примітками та бібліографією.
Для широкого кола читачів, усіх, хто вивчає і досліджує вітчизняне красне письменство.
Дзюба, І. Літературні портрети [Текст] / І. М. Дзюба. – К.: Укр. Письменник, 2015. – 800 с.
Літературні портрети – улюблений жанр автора, аджедають змогу зануритися у світ неординарних творчих особистостей. До книги ввійшли тексти, писані в різні часи – від 60 – х років минулого століття й донині. Це есеїстичні замальовки, роздуми і розвідки, присвячені непересічним постаттям сьогодення і недавнього минулого, написані в характерному для І. Дзюби вдумливо – аналітичному стилі.
Войнович, В. М. Монументальна пропаганда [Текст]: роман / В. М. Войнович. – К.: Дніпро, 2015. – 376 с.
Роман «Монументальна пропаганда» - продовжує тему «чонкініани». Дія твору відбувається в знайомому читачеві за попереднім твором провінційному районному російському містечку Долгові, головним героєм оповіді є Аглая Ревкіна, яка дивовижним чином рятує нею ж відкритий наприкінці 1950 – их років у Долгові монумент Сталіна, відправлений на звалище, встановивши ідола в своїй квартирі.
Роман з притаманною Войновичу кумедною іронією та гострою сатирою, гротеском з елементами психологізму подає панораму російського життя: від розвінчання культу особи Сталіна до наших днів, в яких бал правлять нові росіяни, а сучасні російські комуністи безпорадно намагаються відновити жупел класової боротьби.
Вояковський, Д. Ментальні кордони в Європі без кордонів [Текст] / Д. Вояковський. – 2- ге вид. – К.: Ніка – Центр, 2015. – 320 с.
Автор розвиває і поглиблює сучасні підходи до осмислення вузлових аспектів загального дискурсу європейської ідентичності у контексті геополітичних змін.
Книга призначена для соціологів, істориків, філософів, а також усіх, хто цікавиться проблемами теорії та практики європейської інтеграції.
Сергацкова Е. Война на три буквы [Текст] / Е. Сергацкова. – Х.: Фолио, 2015. – 382 с.
В книзі опубліковані репортажі і зібрані свідчення очевидців про події в Україні в період з 22 лютого 2014 року і до початку 2015 року: анексія Криму, трагедія в Одесі та незаконні референдуми, антитерористична операція на Донбасі.